روس مارکت سربرگ

روس مارکت

اخذ ویزای روسیه

دریافت ویزای روسیه

ویزای روسیه را از روس مارکت دریافت کنید. اینجا با هزینه، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای روسیه آشنا می‌شوید. بر خلاف خیلی از کشورها، برای اخذ ویزای روسیه، نیازی به گواهی تمکن مالی از بانک نیست و مسافران انگشت نگاری نمی‌شوند.

برای اخذ ویزای روسیه، نیازی به وقت مصاحبه ندارید و حضور متقاضی در سفارت روسیه الزامی نیست (مگر در موارد خاص). مراحل اخذ ویزا در کمترین زمان به‌کمک روس مارکت طی می‌شود.
مدت زمان لازم برای طی فرآیند درخواست تا دریافت ویزا به‌طور میانگین بین 5 الی 20 روز کاری است. درخواست فوری برای ویزاهای توریستی با پرداخت هزینه بالاتر طی 3 روز کاری نیز انجام می‌شود.

فرم دریافت ویزای روسیه

نام و نام خانوادگی(ضروری)
این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

ویزای روسیه را از روس مارکت دریافت کنید
اخذ ویزای روسیه
شکل دایره
نوع ویزای روسیه

انواع ویزای روسیه

ویزاهایی که در حال حاضر کشور روسیه ارائه می‌کند، در 7 دسته قرار می‌گیرند: 1.ویزای تجاری روسیه،  2.ویزای توریستی روسیه،  3.ویزای الکترونیک روسیه،  4.ویزای شخصی روسیه،  5.ویزای کاری روسیه،  6.ویزای تحصیلی روسیه و  7.ویزای ترانزیت روسیه
کارشناسان روس مارکت در اخذ چهار نوع ویزای تجاری، توریستی، الکترونیک و ترانزیت در کنار شما خواهند بود.
دریافت ویزای روسیه

ویزای تجاری روسیه

ویزای تجاری روسیه برای مقاصد تجاری اعم از شرکت در سمینار و کنفرانس، دیدار شرکای تجاری، انجام مذاکرات تجاری و بازدید از نمایشگاه‌ها صادر می‌شود. به طور کلی 6 نوع ویزای تجاری داریم:

نکات دریافت ویزای تجاری روسیه

توضیح 1: متقاضی اخذ ویزای یک ساله تجاری مولتی، منوط به داشتن حداقل یک ویزای تجاری لیبلی، طی یکسال گذشته است.
توضیح 2: ویزای تجاری یکساله، ۳ ساله و ۵ ساله به این معنا نیست که می‌توانید یکسال تمام را پشت سر هم در روسیه بمانید. محدودیت 180 روز اقامت در هر سال برای ویزاهای تجاری مولتی، باید به 90 روز در شش ماه اول اعتبار ویزا و 90 روز در شش ماه دوم اعتبار ویزا تقسیم شود. این اقامت میتواند به صورت پیوسته یا ناپیوسته صورت گیرد اما از 90 روز تجاوز نکند.
توضیح 3: اخذ ویزای یکساله تجاری مولتی و ۳ ساله و ۵ ساله، منوط به داشتن حداقل ۱ تا ۳ ویزای تجاری یکساله قبلی است.
توضیح 4: ویزای تجاری قابل تمدید نیست.
توضیح ۵: هزینه انتقال ویزا از پاسپورت قدیمی به پاسپورت جدید: ۷۰ دلار

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تجاری روسیه

مدت زمان و هزینه‌های ویزای تجاری روسیه

ویزای تجاری
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
یک ماهه
سینگل
150 دلار
7 روز کاری
سه ماهه
سینگل
220 دلار
7 روز کاری
سه ماهه
دابل
260 دلار
7 روز کاری
یکساله
مولتی
400 دلار
9 روز کاری
سه ساله
مولتی
700 دلار
9 روز کاری
پنج ساله
مولتی
900 دلار
9 روز کاری

ویزای توریستی روسیه

مدت زمان ویزای توریستی روسیه براساس تاریخ بلیت تعیین می‌شود. هزینه ویزای توریستی بر مبنای مدت زمان اقامت متفاوت است. ویزای توریستی روسیه به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.
توضیح: ویزای توریستی روسیه بر اساس بلیت صادر می‌شود. یعنی اگر بلیت شما یک هفته ای باشد، ویزای شما حداکثر برای یک هفته صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای توریستی روسیه

مدت زمان و هزینه‌های ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
14 روزه
سینگل
150 دلار
5 روز کاری
یک ماهه
سینگل
165 دلار
5 روز کاری
سه ماهه
سینگل
250 دلار
5 روز کاری

ویزای الکترونیک روسیه

متقاضیان ویزا با اهداف تجاری، توریستی، شرکت در رویدادهای علمی، ورزشی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می توانند درخواست ویزای الکترونیک دهند به شرط آنکه مدت زمان اقامت آنها از 16 روز تجاوز نکند. ویزای الکترونیک از زمان صدور، 2 ماه اعتبار ورود و 16 روز اجازه اقامت دارد. نیاز به جسم پاسپورت و عکس نیست و 5 تا 7 روزه صادر می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای الکترونیک روسیه

مدت زمان و هزینه‌های ویزای الکترونیک روسیه

ویزای الکترونیک
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
2 ماه اعتبار – 16 روز اقامت
سینگل
100 دلار
5 الی 7 روز

ویزای ترانزیت روسیه

ویزای ترانزیت روسیه تنها ویزایی است که بدون دعوتنامه از طرف یک شرکت یا شخص یا ارگان روسی، و به راحتی در کنسولی روسیه در ایران صادر می‌شود. ویزای ترانزیت روسیه مناسب افرادی است که از طریق خاک روسیه وارد کشور دیگر می‌شوند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ترانزیت روسیه

مدت زمان اعتبار و تعرفه ویزای ترانزیت روسیه

ویزای ترانزیت
هزینه به دلار
مدت زمان تحویل
ترانزیت یک بار ورود
120 دلار
5 روز کاری
ترانزیت دو بار ورود
150 دلار
5 روز کاری

قبل از ورود به روسیه، به موارد زیر دقت کنید

داشتن ویزا به معنای ورود قطعی به خاک روسیه نیست. مرزبانی روسیه حق دارد از شما مصاحبه بگیرد و در صورت مشاهده هر گرونه تناقض یا خطر، مانع از ورود شما به روسیه شده و شما را برگرداند. موارد زیر می‌تواند دلیل ممانعت از ورود شما به خاک روسیه باشد:

برگه مهاجرت

بعد از این که مهر ورود داخل پاسپورت شما می‌زنند، برگه کوچکی به اسم «برگه مهاجرت» یا «میگراتسیون‌نایا کارتا» (Миграционная карта) به شما می‌دهند که تا پایان سفر حتما باید همراه شما باشد و موقع خروج از کشور، تحویل باجه پاسپورت کنترل بدهید. گم کردن این برگه می‌تواند دردسر ساز باشد. حتما از این برگه عکس بگیرید و مثل عکس صفحه پاسپورت و ویزا همراه خود داشته باشید.

رجیستر ویزا

بعد از خروج از فرودگاه و وارد شدن به شهر، مساله نهایی که باید به آن توجه داشته باشید، «رجیستر ویزا» است. رجیستر یا رجیستریشن یا «رگیستراتسیا» (Регистрация) به اعلام محل اقامت مسافر (با هر نوع ویزایی) به اداره مهاجرت گفته می‌شود. رسید این رجیستر، به شکل یک برگه نسبتا باریک است که در واقع قسمت بریده شده فرم رجیستر است که پشت و روی آن پر شده است.

رجیستر ویزا روسیه

اگر در هتل اقامت دارید، خود هتل این کار را انجام می‌دهد. یعنی از پاسپورت، ویزا و برگه مهاجرت شما کپی گرفته، فرم مخصوصی را پر می‌کند و به اداره مربوطه می فرستد. بعضی از هتل های کوچک تر و ازران تر، یا اصلا رجیستر نمی‌کنند (در صورتی که قانونا موظفند) یا جداگانه پول می گیرند. در هر صورت این کار را انجام بدهید و برگه رجیستر را از هتل بگیرید. اگر برای بلند مدت آپارتمان اجاره می ‌کنید، از مالک بخواهید شما را رجیستر کن و برگه رجیستر را بگیرید. اگر منزل دوست و آشنا یا به طور موقت در آپارتمان اجاره ای اقامت دارید، از دوست یا طرف روس بخواهید شما را رجیستر کند و برگه رجیستر را بگیرید.

نکات مهم درباره دلار تحویلی به کنسولی

از اردیبهشت ۱۳۹۷ صندوق کنسولی روسیه فقط دلار می‌پذیرد. اسکناس های دلار پرداختی به کنسولی روسیه نباید مهر داشته باشد. متاسفانه بعضی از صرافی ها روی اسکناس ها مهر می‌زنند که به هیچ عنوان مورد قبول نیست. اسکناس ها نباید به هیچ عنوان مخدوش باشند و یا روی آن ها نوشته ای وجود داشته باشد. همچنین کنسولی سفارت روسیه، دلارهای قبل از سال ۲۰۰۹ را نمی‌پذیرد.

سوالات متداول

پاسخ برخی از سوالات متداول درباره ی اخذ ویزای روسیه
در مورد ویزای توریستی و ترانزیت روسیه، ویزا بر مبنای بلیت صادر می‌شود. یعنی اگر مثلا بلیت رفت و برگشت شما یک هفته است، ویزای توریستی روسیه فقط برای یک هفته صادر می‌شود، نه بیشتر. در مورد دیگر ویزاها، مانند ویزای تجاری روسیه، الزامی به داشتن بلیت نیست. ویزا صادر می‌شود، و در بازه زمانی اعتبار ویزا، هر زمان که بخواهید بلیت می‌گیرید.
پاسپورت باید حداقل ۶ ماه بعد از تاریخ خروج (تاریخ اعتبار ویزا) اعتبار داشته باشد. یعنی اگر ویزای ۳ ماهه می‌گیرید، پاسپورت باید ۹ ماه اعتبار داشته باشد.
در مورد ویزای توریستی و تجاری، خیر. تمدید ویزای توریستی و تجاری فقط با خروج از روسیه و اخذ ویزای جدید مقدور است. فقط ویزای دانشجویی و کاری قابل تمدید هستند.
زبان فارسی. نیازی به دانستن زبان روسی یا انگلیسی نیست.
مصاحبه سفارت روسیه معمولا سخت و طولانی نیست. هدف شما از سفر چیست؟ شرکت یا شخص دعوت کننده کیست؟ در چه شهرهایی اقامت خواهید داشت؟ آیا قبلا روسیه بوده‌اید؟ سئوالاتی از این دست.
در مورد ویزای توریستی، ویزا بدون داشتن رزرو هتل هم صادر می‌شود. اما در مرز (فرودگاه) داشتن رزرو هتل الزامی است. در غیر این صورت امکان دیپورت مسافر وجود دارد. توضیح این که در اکثر موارد، تاییدیه رزرو هتل از سایت‌هایی مثل booking.com مورد پذیرش واقع نمی‌شود. در مورد دیگر ویزاها، مانند ویزای تجاری، داشتن رزرو هتل الزامی نیست.
قانونا بله، اما همه قبل از اقدام، باید از این که کنسولی روسیه در کشور ثالث مورد نظر شما، این کار را انجام می‌دهد یا نه، استعلام کنید.
تهران، خ نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷ / تلفن: 02166728873 / روزهای کاری: همه روزه به جز چهارشنبه، جمعه و شنبه / ساعت کاری: ۱۰ تا ۱۳
ویزاسنتر روسیه در ایران، یک شرکت خصوصی است که در قبال هزینه جداگانه، خدمات پذیرش و ارسال پاسپورت به کنسولی ارایه می‌دهد.
یعنی در طی مدت اعتبار ویزا، چند بار می‌توانید وارد خاک روسیه بشوید.
یک بار ورود (سینگل)
دوبار ورود (دابل)
کثیرالورود یا ورود به دفعات (مولتی)
به هیچ عنوان. با داشتن ویزای یکساله تجاری، حداکثر زمان مجاز حضور در خاک روسیه ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه است. برای درک بهتر، مدت اعتبار ویزای یکساله را به دو دوره ۶ ماهه تقسیم کنید. در دوره ۶ ماهه، جمع حضور شما در روسیه (طی یک یا چند سفر)، نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد. هدف این است که مسافر نتواند از ویزای تجاری به عنوان ویزای اقامتی استفاده کند و طولانی مدت (بیش از ۹۰ روز پشت سر هم) در روسیه بماند.