روس مارکت سربرگ
تفاوت واحد مسکونی و آپارتمان در روسیه

تفاوت واحد مسکونی و آپارتمان در روسیه

در این مقاله با مطالب زیر آشنا می‌شوید:

در کشور روسیه واحد آپارتمانی و واحد مسکونی دو مفهوم جدا از هم هستند و به دلایل متعدد، قیمت‌های متفاوتی دارند. آگاهی از تفاوت این دو نوع ملک، برای خریدار ملک ضروری است.

تفاوت واحد مسکونی و آپارتمان در روسیه

تفاوت واحد مسکونی و آپارتمان در روسیه

1.کاربری متفاوت: کاربری واحد مسکونی در کشور روسیه تنها به صورت مسکونی است و انجام فعالیت های اداری و تجاری در آن غیرقانونی است. در مقابل کاربری واحد آپارتمانی تا حد زیادی بدون محدودیت است و انجام فعالیت های اداری، مسکونی و تجاری در آن بلامانع است.
2.رجیستر: همه افراد ساکن روسیه، چه اقامت دائم داشته باشند و چه اقامت موقت، باید محل سکونت خود را به دولت اعلام کنند. به این امر رجیستر گفته می شود.
یکی از تفاوت واحد مسکونی و آپارتمان در روسیه، مسئله رجیستری است. زمانی که شما در واحد مسکونی سکونت داشته باشید، می‌توانید آدرس ملک را به عنوان محل اقامت خود به دولت اعلام کنید. اما برای واحد آپارتمانی این امکان وجود ندارد. یعنی اگر در واحد آپارتمانی سکونت داشته باشید امکان اخذ رجیستر با آدرس واحد آپارتمانی امکان پذیر نیست.
3.تفاوت قیمت: عدم امکان اخذ رجیستر با واحد آپارتمانی، موجب می شود واحدهای آپارتمانی قیمت پایین‌تری از واحدهای مسکونی داشته باشند. دلیل مشاهده برخی قیمت های پایین تر از حد انتظار در آگهی‌های فروش ملک نیز غالبا به همین موضوع برمی‌گردد.
4.مالیات و شارژ ساختمان: مبلغ مالیات و شارژ ساختمان در واحد های آپارتمانی، عموما بالاتر از واحد‌های مسکونی است.
5.امکانات: به طور کلی امکانات و زیرساخت‌هایی همچون مدرسه، درمانگاه، امکانات ورزشی، اداره پست، پارکینگ و… در واحدهای مسکونی به نسبت واحدهای آپارتمانی بیشتر و کامل‌تر است.
6.روابط با همسایه‌ها: همانطور که پیش تر نیز اشاره شد امکان انجام فعالیت های تجاری و اداری در واحد های آپارتمانی وجود دارد. بنابراین اگر مقصود شما از خرید ملک، سکونت در آن باشد، طبیعتا واحدهای مسکونی، که تنها کاربری مسکونی دارند، از آسایش بیشتری برخوردارند.
در حالی که در واحدهای آپارتمانی ممکن است فعالیت های اداری و تجاری همسایه ها برای شما آزاردهنده باشد.

واحد آپارتمانی

واحد مسکونی

یکی از انواع واحدهای آپارتمان که به تازگی در کشور روسیه رواج پیدا کرده است، ساختمان هایی با واحدهای نسبتا کوچک است که امکانات رفاهی همچون رستوران، کافه، استخر، سالن ورزشی و… را دارند.
کاربری این ساختمان ها را می توان تقریبا مشابه هتل دانست با این تفاوت که ساکنان آن دائمی هستند و میتوانند واحدها را با قیمت نسبتا مناسب خریداری کنند. این نوع از واحد آپارتمانی نیز برای افرادی که سبک زندگی پر مشغله ای دارند انتخاب مناسبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *