روس مارکت سربرگ
ارسال کالا به روسیه

حمل کالا به روسیه

چه تاجر باشید یا مهاجر باید بتوانید بارهای مورد نیاز خود را به روسیه بفرستید. از آنجا که در فرودگاه‌ها با محدودیت حمل بار روبرو می‌شوید. ما به شما استفاده از خدمات روس مارکت برای حمل بار به روسیه را پیشنهاد می‌کنیم.
روسیه پهناورترین کشور دنیا به لحاظ مساحت است. کشوری که با 14 کشور دیگر از اروپا و آسیا مرز مشترک زمینی و از طریق 5 دریای بزرگ نیز با کشورهای حاشیه آن دریاها مرز آبی مشترک دارد.
بسته به نوع باری که می‌خواهید به روسیه ارسال کنید، روش، مراحل، مدارک و هزینه‌ها تغییر خواهند کرد. روش ارسال بارهای تجاری و به قصد صادرات با ارسال لوازم شخصی مانند مبلمان منزل با یکدیگر متفاوت خواهند بود.
حمل کالا به روسیه
خط چین متحرک
شکل دایره
این خدمت (حمل کالا به روسیه) دیگر توسط روس مارکت ارائه نمیشود.

خدمات اصلی روس مارکت به شرح ذیل است.

خدمات حقوقی در روسیه

انجام تمام امور حقوقی در روسیه حتی بدون نیاز به حضور شما

خریدو فروش ملک در روسیه

خرید،فروش و اجاره املاک در روسیه مطابق با هدف شما

صرافی و آخرین قیمت روبل روسیه

مطلع شدن از آخرین قیمت روبل و انتقال مبالغ ارزی با اطمینان

ثبت برند در روسیه

در تمام مراحل ثبت برند در روسیه همراهتان هستیم.

سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه‌گذاری مطمئن در روسیه با روس مارکت

خدمات گردشگری و توریستی

همراهی در خدمات گردشگری و توریستی و اخذ ویزای روسیه

ثبت شرکت در روسیه

در تمام مراحل ثبت شرکت در روسیه همراهتان هستیم.

اهمیت ارسال بار و کالا به روسیه

حمل بار به روسیه با توجه به محدودیت سی کیلوگرمی حمل بار در فرودگاه بهتر است از طریق فریت بار یا همان خدمات باربری بین‌المللی انجام شود. مزیت این روش، کاهش هزینه حمل بار تا یک سوم نسبت به هزینه اضافه بارهای داخل فرودگاه است.
اهمیت حمل بار به روسیه زمانی مشخص می‌شود که شما قصد دارید به عنوان تاجر کالاهای بزرگی را به روسیه حمل کنید. همچنین ممکن است دانشجو یا مقیم روسیه باشید و بخواهید لوازم منزل به روسیه ببرید. بدیهی است که این کار با ترانزیت فرودگاهی امکان‌پذیر نیست و باید از خدمات آژانس‌های باربری در این زمینه استفاده کنید. همچنین می‌توانید با کمک واسطه‌ها راننده یا فردی را پیدا کنید تا آن بار برایتان تا روسیه ببرد.

شهرهای با اهمیت تجاری در روسیه

اگر تاجر هستید و می‌خواهید کالاهای تجاری خود را به قصد صادرات یا خرید و فروش به روسیه ارسال کنید، باید بدانید کدام شهرها بیشترین آمار تجارت را دارند.

شهرهای با اهمیت تجاری زیاد هستند. همچنین این شهرها دانشجو و مهاجرپذیر هستند و افراد زیادی می‌خواهند وسایل به این شهرها بفرستند.

شهرهای با اهمیت تجاری در روسیه
حمل کالا به روسیه با روس مارکت

خدمات حمل کالا به روسیه در روس مارکت

روس مارکت به افراد کمک می‌کند تا با آگهی کردن درخواست حمل بار به روسیه مشتری یا راننده با قیمت مناسب پیدا کنند. برای این کار کافی است فرم درخواست آگهی را در وب سایت روس مارکت پر کنید تا کارشناسان روس مارکت با شما تماس بگیرند. پس از ثبت نهایی درخواست شما در آگهی‌های این وب سایت درج می‌شود. روس مارکت تمام تلاش خود را برای رساندن مشتری و راننده به یکدیگر با بهترین قیمت ممکن می‌کند.

هزینه خدمات ما به ازای هر معرفی منجر به معامله، مبلغ ۳۰ دلار است که به صورت ریالی یا روبلی (واریز به کارت) قابل پرداخت است. لازم به توضیح است که روس مارکت، شرکت حمل و نقل نیست و پس از معرفی مشتری و راننده به یکدیگر، تعهدی نسبت به توافق طرفین ندارد.

ثبت آگهی حمل زمینی بین ایران و روسیه

فرم آگهی حمل زمینی بین ایران و روسیه

نام و نام خانوادگی(ضروری)
نوع مشتری(ضروری)
امکانات حمل
اندازه حمل(ضروری)
نوع پلاک(ضروری)
این قسمت برای اهداف اعتبارسنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند.

نحوه ارسال و حمل بار به روسیه

ارسال بار یا تجاری است یا شخصی. زمانی که بخواهید وسایل شخصی مانند لوازم منزل و مبلمان ببرید، باید از فریت بار استفاده کنید. کالاهای تجاری نیز می‌توانند از روش‌های ریلی یا زمینی، دریایی و هوایی ارسال شوند. اگر قصد شما تجارت در روسیه است، از قبل درباره کالاهای مناسب برای حمل به روسیه جهت کسب سود اطلاعات کسب کنید.

حمل بار به روسیه به روش زمینی

حمل بار به روسیه از طریق زمینی با قطار یا جاده‌ای با کامیون یا تریلی انجام می‌شود. این روش برای تجارت کالاهای ریز و درشت مخصوصا کالاهای نیازمند به شرایط دمایی خاص، مناسب است. ارسال با کامیون و کانتینرهای دارای یخچالی انجام می‌شود و از صحت ارسال آن می‌توان مطمئن بود.

حمل بار به روسیه از طریق دریا

حمل بار به روسیه از طریق دریای خزر در بندرهای انزلی، آستارا، فریدون‌شهر و نوشهر در ایران و بندر سن‌پترزبورگ و آستاراخان در روسیه انجام می‌شود. این روش نسبت به روش زمینی کم هزینه‌تر است. مخصوصا اگر حجم و وزن کالای ارسالی زیاد و قابل توجه باشد. با این حال مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا کشتی حمل‌کننده پر شود و حرکت کند.

حمل بار به روسیه به روش هواپیمایی

سریعترین روش حمل بار به روسیه ارسال هوایی است. همچنین ارسال از این طریق امنیت بالایی دارد. از طرف مقابل هزینه ارسال و حمل بار به روسیه با هواپیما نسبت به دو روش دیگر بیشتر است. این روش مناسب کسانی است که بار کمتری دارند و می‌خواهند با دقت و سرعت بالاتری کالای خود را ارسال کنند.
خطوط هواپیمایی ماهان، ایرفلوت (Aeroflot) و نوردویند ایرلاینز در ایران بار را مستقیما به فرودگاه‌های روسیه تحویل می‌دهند. فرودگاه‌های خاص بین‌المللی روسیه برای تحویل بار فرودگاه شرمتیوو (Sheremetyevo – A.S. Pushkin international airport)، فرودگاه دوموده دوو (Moscow Domodedovo Mikhail Lomonosov Airport) و فرودگاه ونوکووا (Vnukovo International Airport) هستند.

سوالات متداول

پاسخ برخی از سوالات متداول درباره ی حمل کالا به روسیه

شما نمی‌توانید هر کالایی را به روسیه ارسال کنید. کالاهای زیر در لیست ممنوعات صادرات به کشور روسیه هستند.

 • مشروبات الکلی و تنباکو
 • سنگ‌های قیمتی و جواهرات و همچنین مواد معدنی با ارزش
 • داروها
 • اسلحه
 • کارت‌های اعتباری و گذرنامه

بهتر است قبل از اقدام به آگهی کردن درخواست خود در روس مارکت از ممنوعه نبودن کالای خود مطمئن شوید.

هزینه‌های حمل کالا به روسیه به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل:
 • هزینه نگهداری در انبار
 • هزینه ‌های گمرک و ترخیص کالا
 • هزینه ارسال بسته که با روش ارسال (زمینی، ریلی، دریایی، هوایی یا فریت) تغییر می‌کند.
 • هزینه بسته‌بندی

البته این هزینه‌ها با توجه به نوع کالا، جنس آن، میزان ارزش مادی، حساسیت فرد برای امنیت محصول تغییر می‌کند. همچنین با روس مارکت می‌توانید حیوانات خانگی خود را به روسیه بفرستید.
شهرهای مختلف روسیه هزینه‌های متفاوتی دریافت خواهند کرد. تمام این موارد در روس مارکت ثبت شده و با توجه به نیاز شما، مشتری معرفی می‌شود.
علاوه بر این هزینه انبارداری در روسیه تا 48 ساعت رایگان است. اگر طی این مدت برای دریافت محصول مراجعه نکنید، هزینه انبارداری جداگانه محاسبه و دریافت می‌شود.
اگر به تازگی دانشجوی روسیه شده‌اید یا به تازگی کارهای اقامتتان به اتمام رسیده و قصد دارید کمی وسایل و مبلمان برای خودتان به روسیه ببرید، از فریت بار استفاده کنید. این خدمت شامل ارسال بارهای شخصی افراد به روسیه است. برای فریت بار باید هزینه‌های زیر را در نظر بگیرید.
 • هزینه بسته‌بندی: با توجه به جنس بار، ابعاد حجمی و وزنی بار و نوع موادی که قرار است برای بسته‌بندی استفاده شود، محاسبه می‌شود.
 • فرستادن بار تا محل بار در فرودگاه امام خمینی: در محاسبه این مبلغ مسافت نیز لحاظ می‌شود.
 • هزینه وزن کردن، باز کردن، چک کردن، بسته‌بندی مجدد و انبارداری: این هزینه نیز به وزن، ارزش کالا و نوع جواز بستگی دارد.
 • هزینه تشریفات گمرکی: برای دریافت مجوز خروج کالا از کشور که توسط خود فرد یا شرکت ارسال کننده انجام می‌شود تا برگه سبز صادر شود.
 • هزینه‌های بسته بندی‌ها خاص (در صورت وجود): مانند مجوز ارسال بارهای فاسد شدنی یا کالاهای خطرناک
 • هزینه بارنامه: بسته به نوع ارسال بار (زمینی، دریایی یا هوایی) صادر می‌شود.

هزینه‌های ارسال بار فریت می‌توانند با توجه به مقصد نیز تغییر کنند. بسته به روش ارسال بار نیز این مبلغ تغییر خواهد کرد.
شما می‌توانید هر کالایی را به کمک روس مارکت به روسیه ارسال کنید. کالاهای شخصی از مبلمان منزل تا کالاهای تجاری. کالاهایی مانند محصولات کشاورزی و مواد غذایی شامل بادام، پسته، زعفران و خرما که در روسیه خریداران زیادی دارد.
محصولات لبنی مانند پنیر و کرده ایرانی را نیز می‌توانید از طریق یخچال‌های ترانزیتی ارسال کنید. این محصولات با حاشیه سود مناسب را می‌توانید به واسطه روس مارکت صادر کنید و درآمد خوبی کسب کنید. روس مارکت راننده و مشتری ارسال بار را به هم می‌رساند و از این طریق دردسر پیدا کردن راه ارسال را برای شما حل می‌کند.
برای ارسال بار به روسیه باید مراحل زیر را طی کنید.
 1. پیدا کردن مشتری و راننده و لینک شدن با یکدیگر
 2. بسته‌بندی و آماده‌سازی کالا برای ارسال
 3. دریافت کالا توسط راننده و بارگیری آن
 4. تهیه و تکمیل مدارک مورد نیاز و ارائه آن به گمرک
 5. دریافت برگه سبز و بارنامه، بیمه‌نامه، دریافت تگ و لیبل
 6. تحویل بار به ایرلاین، ترانزیت یا کانتینر کشتی
 7. تحویل مدارک به مشتری جهت پیگیری ارسال کالا

مدارک مورد نیاز نیز شامل موارد زیر هستند.
 • برای بار شخصی (فریت بار)
 • کپی یا تصویر بلیط هواپیما
 • پاسپورت یا کارت ملی فرستنده و گیرنده که می‌تواند اصل یا کپی آن باشد.
 • اطلاعت پستی مانند آدرس و شماره تماس فرستنده و گیرنده
 • اطلاعات کامل کالاهای موجود در بسته‌بندی
 • بارنامه
 • خود صاحب بار باید در فرودگاه حضور داشته باشد یا به یکی از اعضای درجه یک وکالت دهد تا به جای او در فرودگاه یا بندر حضور داشه باشد.
 • برای بار تجاری
 • ارائه کارت بازرگانی دارنده کالا یا معرفی‌نامه از شرکتی که قصد دارند از طرف آن بار ارسال کنند.
 • بارنامه‌ای که با توجه به نوع ارسال بار تهیه می‌شود.
 • تاییدیه‌های ارسال کالا، صادرات و واردات
 • فاکتورهای فروش
 • پکینگ لیست نشان‌دهنده موجودی و تعداد کالاهای ارسالی
 • مجوزهای قانونی ارسال کار با توجه به نوع کالا